1 Baza Lotnictwa Transportowego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 czerwca 2021
RYBOŁÓW-21 - podsumowanie
Główne przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego w bieżącym roku, czyli ćwiczenie taktyczne w wojskami pk. RYBOŁÓW-21 zakończone.

Przez pięć dni żołnierze 1. Bazy Lotnictwa Transportowego, 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej pod kierownictwem Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego realizowali praktyczne działania
w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. RYBOŁÓW-21. Ponadto,  w ćwiczeniu uczestniczyli żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej i 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ćwiczenie miało za zadanie doskonalenie praktycznego działania jednostek poległych 3.SLTr podczas realizacji zadań zabezpieczenia logistycznego, transportu powietrznego, w tym lotów o statusie HEAD. W czasie jego trwania sprawdzono również znajomość procedur prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych w ramach odzyskiwania izolowanego personelu.

Podczas intensywnego szkolenia ćwiczący zmagali się z wielorakimi zadaniami taktycznymi dot. działań o charakterze niekinetycznym, m. in: reagowali na akcję dywersyjną podczas rekonesansu lotniska, przeciwdziałali zagrożeniu terrorystycznemu podczas ochrony bazy lotniczej, zmagali się z zagrożeniem uwolnienia toksycznych środków przemysłowych.  

Ćwiczenie taktyczne z wojskami jest stałym elementem szkolenia bojowego wszystkich jednostek 3.SLTr, pozwala zdefiniować zagadnienia,  których realizację  należy  doskonalić w procesie przygotowania i realizacji kolejnych ćwiczeń. 
RYBOŁÓW -21 realizowano w ramach federacji ćwiczeń do najważniejszego i największego ćwiczenia organizowanego przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w bieżacym roku, czyli ćwiczenia DRAGON-21.

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Baza Lotnictwa Transportowego
Żwirki i Wigury 1C
00-909 Warszawa
tel. 261821470
fax. 261821470
1bltr@ron.mil.pl

    
  • BIP