1 Baza Lotnictwa Transportowego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
25 czerwca 2021
Mistrz kierownicy z 1.BLTr
Slalom Honkerem, konkurencja zwrotności, egzamin teoretyczny to tylko niektóre z zadań jakie stały przed żołnierzami, którzy walczyli o miano najlepszego kierowcy 1BLTr.

24 czerwca 2021 r. przeprowadzono konkurs o miano „Wojskowego Kierowcy Roku 2021 r”.  Konkurs składał się dwóch części - teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej pretendenci do tytułu musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi przepisów ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, budowy i eksploatacji pojazdów, przepisów o ruchu drogowym, a także wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego.

W części praktycznej – sędziowie sprawdzali umiejętności jazdy manewrowej na placu pojazdem osobowo-towarowym Tarpan Honker.

Żołnierzem, który zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji końcowej, a tym samym otrzymał tytuł Najlepszego kierowcy wojskowego w 1BLTr jest plut. Łukasz Stępień.

Do II etapu eliminacji konkursowych, tym razem organizowanych przez 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego,  zakwalifikowano 4 najlepszych kierowców z 1.BLTr.  

 

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Baza Lotnictwa Transportowego
Żwirki i Wigury 1C
00-909 Warszawa
tel. 261821470
fax. 261821470
1bltr@ron.mil.pl

    
  • BIP