1 Baza Lotnictwa Transportowego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 sierpnia 2021
Wyróżnienia od Ministra Obrony Narodowej
W sobotę, 14 sierpnia, z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego i w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej minister obrony narodowej- Mariusz Błaszczak wręczył żołnierzom wyróżnienia i medale.

Spotkanie było również okazją do wyróżnienia 20 żołnierzy Wojska Polskiego, którzy poza służbą wojskową w czasie wolnym ratowali czyjeś życie, zdrowie oraz dobytek. Wśród wyróżnionych byli żołnierze 1. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Dwaj podoficerowie z 1BLTr zostali wyróżnieni przez ministra nagrodą pieniężną za dokonanie bohaterskich czynów świadczących o ofiarności i odwadze w warunkach pełnienia czynnej służby wojskowej.

„Miałem dziś zaszczyt wyróżnić żołnierzy, którzy wykazali się odwagą i męstwem ratując życie innych. Dziękuję Państwu za taką postawę. Za postawę służby. Za to, że nie przechodzicie obok, kiedy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy. To jest istota służby wojskowej. Służba wojskowa to nie jest praca, to jest postawa życiowa, stanie na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny, ale także pomoc świadczona, tym wszystkim którzy takiej pomocy potrzebują. Gratuluję wszystkim wyróżnionym, a wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego dziękuję za ich codzienną służbę” – powiedział Mariusz Błaszczak, podczas spotkania z żołnierzami.

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Baza Lotnictwa Transportowego
Żwirki i Wigury 1C
00-909 Warszawa
tel. 261821470
fax. 261821470
1bltr@ron.mil.pl

    
  • BIP