BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
Starszy Podoficer Dowództwa Bazy
Starszy Podoficer Dowództwa Bazy

st. chor. Dariusz NOSOWICZSt. chor. Dariusz Nosowicz urodził się 16 lutego 1978 roku w Starachowicach. Służbę wojskową rozpoczął w 1993 roku jako kadet Wojskowego Liceum Muzycznego im. Karola Kurpińskiego w Gdańsku. W roku 1998  został promowany na stopień młodszego chorążego. Służbę zawodową rozpoczął na stanowisku muzyka instrumentalisty w Orkiestrze Garnizonowej 10 Brygady Logistycznej w Opolu. W latach 2002 – 2006 służył na stanowisku muzyka koncertmistrza w Orkiestrze Garnizonowej w Dęblinie. Następnie, w roku 2006, objął obowiązki Kierownika Klubu Żołnierskiego w 1 Bazie Lotniczej w Warszawie. W roku 2007 został wyznaczony na stanowisko Podoficera Specjalisty w Sekcji Wychowawczej 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w Warszawie. W 2012 roku rozpoczął służbę w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie, początkowo na stanowisku Starszego Podoficera Specjalisty w Sekcji Wychowawczej a następnie na stanowisku Młodszego Podoficera Specjalisty Sekcji WF i Sportu. Od roku 1 kwietnia 2016 roku kontynuuje służbę w strukturach 1 Bazy Lotnictwa Transportowego na stanowisku Starszego Podoficera Dowództwa Bazy.
St.chor. Dariusz Nosowicz był w swojej karierze zawodowej wielokrotnie odznaczany, między innymi Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”. Od wielu lat jest honorowym dawcą krwi. Posiada Złotą Odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Posiada I stopień znajomości języka angielskiego wg. STANAG 6001.
Prywatnie  st. chor. Dariusz Nosowicz jest żonaty, ma dwóch synów: Macieja i Wojciecha. Interesuje się sportem oraz muzyką. 

KONTAKT:
tel. : 261-821-145

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych