BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
BIBLIOTEKA

 

 

BIBLIOTEKA 

KLUBU 1. BAZY LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO
Siedziba: ul. Kajakowej 11a

Punkt biblioteczny: ul. Żwirki i Wigury 1c


Posiadamy 7 tysięcy woluminów wydawnictw zwartych z literatury pięknej i popularno -naukowej, prasę codzienną i wojskową, zbiory dotyczące regionu, kasety video o tematyce popularno - naukowej, literaturę branżową, literaturę dziecięcą  i młodzieżową oraz pozycje z zakresu psychologii i stosunków interpersonalnych. W bibliotece można  wypożyczyć również e-booki.

Biblioteka realizuje szeroko pojętą działalność kulturalną jak udostępnianie zbiorów, wystawy okolicznościowe i nowości książkowych oraz spotkania autorskie.

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty księgozbiór podręczny: - słowniki, encyklopedie, poradniki, informatory, wydawnictwa albumowe.

Sukcesywnie tworzony jest warsztat informacyjny biblioteki, na który składają się: księgozbiór podręczny, katalog alfabetyczny i rzeczowy książek, kartoteki informacyjne.

 
 Godziny otwarcia:

od poniedziałku do  piątku, w godzinach:  10.00 - 13.00


KONTAKT:

Starszy Bibliotekarz     - Pan Dariusz JAWORSKI     tel. 261 821 149

 
Bibliotekarz                -  Pani Wanda JĘDRYCH       tel. 261 821 149


NOWOŚCI W BIBLIOTECE:


   Księga zachwytów - Filip SPRINGER

 Autor bestsellerów takich jak: „Miedzianka”, „Wanna z kolumnadą” czy „13 pięter” przygotował przewodnik po tym, co w Polsce piękne, znaczące, koszmarne, monumentalne i widowiskowe. Filip Springer przejechał Polskę a teraz my, podążając jego śladem, możemy spojrzeć na nowo na gmachy, które zachwycają lub straszą. Jest to opowieść o polskiej historii, historii polskiego gustu, myślenia o przestrzeni, o tym co ładne, i  użyteczne zapisanej w kamieniu, szkle, betonie i aluminium. Filip Springer - laureat Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 oraz Nagrody Literackiej Nike 2012.


  Narodziny współczesnego Stambułu - Charles KING

Charles King snuje opowiada o dawnej stolicy wielkiego Imperium Osmańskiego, stale odnosząc się i wracając do jednego miejsca, które na przestrzeni lat ulegało przemianom. To Pera Palace - mówi Michał Nogaś i opisuje w audycji wyjątkowy hotel, którego nazwa trafiła do tytułu książki poświęconej historii metropolii nad Bosforem.

   Ziarno i krew - Dariusz ROSIAK

Dariusz Rosiak poruszył się śladem wschodnich chrześcijan. Pojechał tam, skąd pochodzą, i tam, dokąd uciekają. Do Turcji, Iraku, Libanu, Egiptu, Izraela, do Syryjczyków mieszkających w Szwecji. Historia ta toczy się na naszych oczach, i nikt nie wie, jak się skończy. To historia wielkiej, liczącej ponad dwa tysiące lat kultury, ale i śmierci, rzezi, prześladowań, opowiadana przez zwykłych ludzi.

  Żywopłot - Dorit BABINYAN

Nagroda Bernsteina 2015. Z dala od domu, na zaśnieżonych ulicach Nowego Jorku, stęsknieni za bliskowschodnim słońcem, Liat i Hilmi znajdują sobie miejsce zarezerwowane tylko dla nich, ich własny, intymny świat, przeznaczony tylko dla nich dwojga. Ich skomplikowana historia, pełna zwrotów i namiętności, podąża za nimi nawet wtedy, gdy każdy z nich próbuje pójść własną drogą - Liat wraca do Tel Awiwu, a Hilmi do wsi Jifna, na północ od Ramallah. To historia, która nigdy się nie kończy.

Zwierzenia kontestatora- Marek PIEKARCZYK
 
Zwierzenia kontestatora to zaskakująca, wzruszająca i pełna humoru podróż w czasie z jednym z najważniejszych polskich artystów ostatnich 35 lat. To także głośne wyznanie jak ważna jest rodzina, dom, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

Fascynująca historia wytwórni filmowej Sfinks oraz jej twórcy Aleksandra Hertza na tle Warszawy lat 1906–1939. Początki wielkich karier i losy takich gwiazd jak Pola Negri, Jadwiga Smosarska, Kazimierz Junosza-Stępowski, Józef Węgrzyn, Stefan Jaracz. Porwania aktorów, zrywane kontrakty, szpiegostwo repertuarowe – drapieżna konkurencja prekursorów polskiego kina. Pierwsze wielkie sale kinowe, pierwsze produkcje i pierwsze sukcesy. Początek flirtu wielkich pisarzy z nową sztuką – ekranizacje Orzeszkowej, Żeromskiego, Sienkiewicza czy Zapolskiej. A wszystko to w atmosferze wielkich emocji towarzyszących pionierskim dokonaniom.


 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych