BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Święto Niepodległości
09.11.2018
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości kadra i pracownicy resortu obrony narodowej 1. BLTr uczestniczyli w uroczystym apelu.

 

Z okazji Narodowego święta Niepodległości żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej 1. Bazy Lotnictwa Transportowego zebrali się na uroczystym apelu przed Wojskowym Portem Lotniczym na Warszawskim Okęciu.

 

Podczas apelu podkreślono, że święto obchodzone w dniu 11 listopada ma znaczenie szczególne i jedyne w swojej wymowie. Jest to dzień hołdu składanego bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat, także tym, którzy w walce o odzyskanie polskiej państwowości poświęcili własne życie.

 

Dowódca Bazy w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, jak ważne jest  poczucie przynależności do Państwa, do Narodu. A także jak istotne jest  kultywowanie i budowanie postaw patriotycznych „(…) wywieśmy z dumą biało-czerwone flagi, weźmy  udział w szeregu uroczystościach, zabierzmy swoje dzieci by od małego wpajać im patriotyczne wartości(…)”.

 

Uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia żołnierzom aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz wyróżnień.

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych