BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Podróż historyczna po Warszawie
26.09.2018
Żołnierze oraz pracownicy RON 1. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyli podróż historyczną nawiązującą do tematyki 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W dniu 26.09.2018 r. żołnierze oraz pracownicy RON 1. Bazy Lotnictwa Transportowego mieli okazję odbyć podróż historyczną po Warszawie nawiązującą swą tematyką na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzanie rozpoczęli od wizyty na warszawskim Żoliborzu- Wojskowych Powązkach. Cmentarz na Powązkach, jest miejscem, na którym w czasie okupacji chowano, zwykle pod przybranymi nazwiskami członków polskiego ruchu oporu.

 

 

Nagrobki żołnierzy Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej "Zośka"

Symboliczny pomnik poległych w czasach okupacji

Pomnik 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

 

Kolejnym miejscem, do którego udali się żołnierze i pracownicy RON 1. BLtr  było Muzeum Polin- muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów od legengd o przybyciu Żydów na tę ziemię, przez pierwsze osadnictwo, rozwój kultury, polityki przez czas zagłady az do czasów współczesnych.

 

 

 

 

Wycieczkę zakończył element współzawodnictwa. Uczestnicy mieli szansę spróbować swoich sił w grze zespołowej paintball, podczas której rywalizowano przy użyciu kulek wypełnionych kolorową farbą.