BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Strzeleckie zmagania
11.04.2018
Na strzelnicy w Rembertowie odbyły się indywidualne i zespołowe zawody w strzelaniu z 5,56 mm karabinka szturmowego wz. 96 „Beryl”.

 


Na obiektach strzelnicy w Rembertowie po raz pierwszy przeprowadzono indywidualne i zespołowe zawody w strzelaniu z 5,56 mm karabinka szturmowego wz. 96 „Beryl”.

Do konkurencji o tytuł najlepszego strzelca przystąpiło 28 żołnierzy z wszystkich pododdziałów Grupy Wsparcia. Zawody polegały na oddaniu 20 punktowanych strzałów z odległości 100 metrów do tarczy 23p.

Rywalizację wygrał st. szer. Bartłomiej Wiącek z kompanii ochrony, który zdobył 183 pkt.  Drugie miejsce wywalczył mł. chor. Marcin Gardian z sekcji ochrony fizycznej, trzecie - st. szer. Michał Dyka z kompanii zaopatrzenia.

Do konkurencji zespołowej stanęło pięć 3-osobowych drużyn. Wygrała drużyna z kompanii ochrony w składzie: st. chor. szt. Tomasz Lubelski, plut. Artur Chojnowski, st. szer. Bartłomiej Wiącek.

Wprawna ręka, celne oko oraz olimpijski spokój pozwoliły osiągnąć żołnierzom Grupy Wsparcia znakomite wyniki strzeleckie. Na szczególne uznanie zasługuje  st. chor. szt. Tomasz Lubelski, który podczas jednej z serii strzelań uzyskał wynik 99/100 pkt.

Pamiątkowe medale najlepszym strzelcom wręczył, w imieniu Dowódcy Grupy Wsparcia, por. Bartosz Walka - dowódca kompanii ochrony.
por. Bartosz Walka/ foto: plut. Jacek Piotrowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych