BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
SpoKREWnieni Służbą
29.03.2018
Zbiórka krwi w ramach akcji ‘SpoKREWnieni Służbą’ zakończona sukcesem. Udało się nam zebrać 18 litrów drogocennego płynu.

 

29 marca br. w bazie na warszawskim Okęciu odbyła się zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni Służbą".  Wraz z żołnierzami  32. Wieliszewskiego dywizjonu rakietowego OP  udało się nam pozyskać 18 litrów krwi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.


Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie członkom Klubu Honorowych Dawców Krwi LEGION.

 

Z dumą informujemy, że  podczas trwania ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni Służbą” żołnierze i pracownicy #1BLTr łącznie oddali 28 litrów drogocennego płynu.


***

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą”, która została zainaugurowana 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych to akcja honorowego krwiodawstwa, do której włączyło się Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się ona pod honorowym patronatem szefa MON - Mariusza Błaszczaka oraz szefa MSWiA - Joachima Brudzińskiego.

Kończąca się w dniu 31 marca zbiórka krwi została przeprowadzona na terenie całej Polski. W  każdym województwie zostały zorganizowane punkty, w których można było oddać krew.


 

fot. kpt. A. Żuchowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych