BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Trening w ramach projektu Samoobrony Kobiet
18.12.2017
W poniedziałek 18 grudnia 2017 r., na hali sportowej 1Bazy Lotnictwa Transportowego odbyły się drugie zajęcia z walki wręcz w ramach projektu Samoobrona Kobiet.

 

Za nami drugi trening z walki wręcz w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej- „Samoobrona Kobiet”. Organizatorem zajęć jest sekcja wychowania fizycznego i sportu. Celem projektu jest popularyzacja zajęć z walki wręcz, nauka podstawowych technik samoobrony oraz umiejętność zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. 

W ramach drugiej edycji projektu zaplanowano dziesięć spotkań, łącznie 20 godzin lekcyjnych. W programie treningów  planujemy naukę m.in. : przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu z tyłu, z przodu, za ręce, za włosy, itp., obrona przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem czy obrona przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
 

***
Projekt  „Samoobrona Kobiet”powstał z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Odbywa się od dziś w 39 miastach w całym kraju  i potrwa do 21 kwietnia 2018 roku. W poprzedniej edycji przeszkolonych zostało 3000 pań, w tym roku szanse na naukę walki wręcz i technik samoobrony mają kolejne kandydatki.
Szczegółowe informacje na temat projektu Samoobrona Kobiet można uzyskać na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej : www.mon.gov.pl/projekty/samoobrona-kobiet/aktualnosci-d2016-11-04/

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych