BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Żołnierska Wigilia z Prezydentem RP
19.12.2017
Delegacja 1BLTr uczestniczyła w Żołnierskiej Wigilii z udziałem Pary Prezydenckiej oraz kadry kierowniczej Sił Zbrojnych RP.

 

Delegacja żołnierzy 1 Bazy Lotnictwa Transportowego, na czele z dowódca - płk. pil. Stanisławem Kondratem wzięła udział w spotkaniu  opłatkowym w Centrum Konferencyjnym MON, z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.
Podczas spotkania prezydent podziękował żołnierzom za służbę ojczyźnie, za gotowość do obrony granic Rzeczypospolitej i pomocy współobywatelom, a także za gotowość do niesienia bezpieczeństwa innym krajom.- Chciałem wam podziękować za cały ten rok oddanej służby ojczyźnie. Chciałem podziękować z całego serca waszym bliskim za poświęcenie - mówił Andrzej Duda. Zaznaczył, że życzenia kieruje do wszystkich żołnierzy oraz pracowników cywilnych wojska – tych w kraju i tych, którzy "w ramach ośmiu polskich kontyngentów wojskowych służą poza granicami".
Duszpasterze wojskowi trzech wyznań odmówili modlitwy i poświęcili opłatki.
W przedświątecznym spotkaniu wzięli też udział min.: szef BBN Paweł Soloch, I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Michał Sikora, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika; obecni byli żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych rodzajów wojsk, komendanci i słuchacze szkół wojskowych.
O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał oktet z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wraz z chórem Studia Piosenki Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych