BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Wspólne spotkanie opłatkowe
14.12.2017
14 grudnia żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz 1 Bazy Lotnictwa Transportowego wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się przy wigilijnym stole.

 

W czwartek, 14 grudnia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w spotkaniu opłatkowym żołnierzy i pracowników Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych , które odbyło się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.
Spotkanie opłatkowe rozpoczął gen dyw.  Jarosław Mika od powitania zaproszonych gości oraz kadry i pracowników resortu obrony narodowej. Dowódca Generalny RSZ w swoim wystąpieniu krótko podsumował kolejny rok funkcjonowania Dowództwa poprzez pryzmat zadań i obszarów jego odpowiedzialności. Korzystając z okazji Dowódca podziękował wszystkim żołnierzom oraz pracownikom za mijający rok i złożył życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Po odczytaniu słów Ewangelii i wspólnej modlitwie duszpasterze wojskowi : Biskup Polowy Wojska Polskiego - Jego Ekscelencja gen. bryg. Józef Guzdek, Jego Ekscelencja arcybiskup Jerzy - Prawosławny Ordynariusz Polowy oraz reprezentujący Ewangelickiego Biskupa Wojskowego -  ks. płk Wiesław Żydel pobłogosławili opłatki i wigilijny stół, przekazując jednocześnie świąteczne życzenia.

Następnie życzenia świąteczne żołnierzom i pracownikom RON złożył minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz. – Dzięki wam utrzymaliśmy pokój, a pokój jest tak naprawdę najważniejszym celem funkcjonowania każdego wojska. Po to się zbroimy, aby utrzymać pokój. I tego pokoju, także duchowego serdecznie wszystkim wam życzę w tą Wigilię i na wszystkie najbliższe lata – w swoim wystąpieniu podkreślił minister, zwracając się do żołnierzy i pracowników Dowództwa Generalnego RSZ i jednostek podległych.
Spotkanie zakończyło się wspólnymi życzeniami i dzieleniem się opłatkiem. Podczas uroczystości wysłuchano kolęd w wykonaniu artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 

 

 
 
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych