BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Wizyta brytyjskiej pary książęcej w Polsce
19.07.2017
19.07.2017. W Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa - Okęcie uroczyście pożegnano brytyjską parę książęcą - Księcia i Księżną Cambridge z dziećmi.

 



Pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji obfituje w szereg ważnych wizyt dyplomatycznych przedstawicieli najpotężniejszych państw świata w Polsce. Na początku lipca w Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie powitaliśmy Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Donalda J. Trumpa,  natomiast w ubiegłym tygodniu w stolicy gościł przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej - Xi Jinping.


W poniedziałek, 17 lipca br. do Warszawy przylecieli reprezentujący brytyjską rodzinę królewską - Książę William i księżna Kate z dziećmi - 4-letnim George'em i 2-letnią Charlotte. To pierwsza wizyta pary książęcej w Polsce.

Obsługa ruchu lotniczego związanego z tak prestiżowymi wydarzeniami wymagała skutecznej współpracy żołnierzy 1. Bazy Lotnictwa Transportowego, funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa oraz pracowników Lotniska im. Chopina.

Książę William i Księżna Kate przebywali w Polsce trzy dni. Była to ich pierwsza wizyta w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwsza poza krajami Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, w której udział wzięły ich dzieci.


***
Książę William jest drugi w linii sukcesji do brytyjskiego tronu po swojej babce Elżbiecie II i ojcu Karolu. Jego dzieci, George i Charlotte, są odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.





foto: kpt. A. Żuchowska, mł. chor. Jacek Grześkowiak, st.chor. szt. Tomasz Trzmielewski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych