BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Promocja żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski
17.07.2017
W niedzielę 16 lipca 2017 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja żołnierzy rezerwy. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy i pododdział reprezentujący 1. Bazę Lotnictwa Transportowego.

 

Aktu promocji na pierwszy stopień oficerski 158 żołnierzy dokonali: zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. bryg. Jan Dziedzic oraz dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb. Podczas uroczystości obecny był także podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski oraz Radosław Peterman dyrektor Departamentu Kadr.

Po podniesieniu flagi na maszt oraz odegraniu hymnu państwowego, odczytano informację o wydaniu postanowienia prezydenta RP Andrzeja Dudy o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski oraz ceremonii wręczenia patentów oficerskich.

Od dzisiaj jesteście członkami elity Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej -powiedział Bartłomiej Grabski. Stoimy na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie patrzą na was ci którzy przelewali krew za ojczyznę - legioniści Piłsudskiego, żołnierze Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Patrzą na was zwycięzcy żołnierze wojny polsko-bolszewickiej, patrzą na was również żołnierze armii krajowej, którzy przelewali krew w walce z niemieckim i sowieckim okupantem. Patrzą na was też Żołnierze Niezłomni – wymieniał Grabski. Jestem dumny, że jestem tu dzisiaj na waszej uroczystej promocji. Pamiętajcie o tym, że to wielki zaszczyt i honor być żołnierzem Wojska Polskiego. Ale też obowiązek. Musicie mu sprostać  i dowieść tego, że będziecie pełnoprawnymi członkami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – dodał podsekretarz stanu w MON.

W uroczystości udział wzięły pododdziały reprezentujące jednostki wojskowe z warszawskiego garnizonu, w tym żołnierze 1. Bazy Lotnictwa Transportowego.za: mon.gov.pl / foto: ppor. R. Suchy (CO MON)


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych