BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Maraton Komandosa
28.11.2016
26.11.2016. Lubliniec. Reprezentant 1. Bazy Lotnictwa Transportowego - st. szer. Kamil Gliwka pobiegł w 13. edycji Maratonu Komandosa, w którym zawodnicy biegną na dystansie 42 km 195 m w pełnym umundurowaniu i z 10 kg plecakiem.

 

W dniu 26.11.2016 Wojskowy Klub Biegacza  META LUBLINIEC  zorganizował już po raz trzynasty Maraton Komandosa. Jest to jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych organizowanych w Polsce. Biorą w nim udział żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych.
 
Zawodnicy muszą pokonać trasę liczącą 42 km 195m w pełnym umundurowaniu polowym (czyli mundurze z długim rękawem i butach zgodnych ze wzorem danej służby mundurowej) z minimum 10 kg plecakiem na plecach.


W tegorocznej edycji Maratonu Komandosa wzięło udział ponad 550 uczestników. Wśród nich znalazł się również st. szer. Kamil Gliwka  - reprezentujący 1. Bazę Lotnictwa Transportowego. Długotrwałe treningi biegowe zaowocował ukończeniem biegu z przyzwoitym wynikiem oraz zdobyciem honorowego medalu.


St. szer. Kamil Gliwka służy w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego od 2012 roku.  Jest żołnierzem kompanii ochrony Grupy Wsparcia. Jego pasją jest bieganie długodystansowe. Z roku na rok doskonali swoją kondycję i wytrzymałość, tym samym uzyskując coraz lepsze wyniki w imprezach biegowych.

szer. Przemysław BUKOWIEC (Mąż Zaufania Korpusu Szeregowych 1 BLTr)


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych