BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. ZABEZPIECZENIE-16
17.11.2016
14-17.11.2016. 1. Baza Lotnictwa Transportowego przeprowadziła ćwiczenie taktyczne z wojskami, w ramach szkolenia dowództw, sztabów i wojsk, pod kryptonimem ZABEZPIECZENIE-16.

Celem ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. ZABEZPIECZENIE-16 było zgrywanie pododdziałów 1 BLTr  do realizacji zadań, zgodnie z przeznaczeniem, w ramach przygotowania do prowadzenia połączonej operacji obronnej.

Ćwiczenie realizowano w miejscu stałej dyslokacji, a także na lądowisku Sochaczew-Bielice oraz pasie taktycznym i strzelnicy 1 BPanc w Wesołej.W trakcie ćwiczenia doskonalono realizację zadań transportu powietrznego na rzecz centralnych instytucji państwowych i wojskowych.


Jednym z elementów sprawdzanych w trakcie ćwiczenia było działanie żołnierzy w sytuacji skażenia chemicznego. W bazie utworzono m.in. punkt likwidacji skażeń personelu latającego.W trakcie ćwiczenia doskonalono również zabezpieczenie logistyczne przewozu sił i środków do wyznaczonego rejonu. 


***
Ćwiczenia taktyczne z wojskami  to najwyższa forma praktycznego szkolenia dowództw, sztabów i wojsk, w ramach której ćwiczący żołnierze, dążąc do wykonania określonego zadania bojowego, na tle umownej sytuacji taktycznej, uczą się rozwiązywania problemów z zakresu przygotowania do prowadzenia połączonej operacji obronnej.

 

kpt. Anna Żuchowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych