BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Życzenia z okazji Święta Lotnictwa
28.08.2016
Z okazji Święta Lotnictwa oraz jubileuszu 10 lat w służbie samolotów F-16 życzę wszystkim lotnikom powodzenia w służbie, pomyślności w życiu prywatnym oraz realizacji najbardziej odważnych marzeń.

 
Marzenie by wzbić się w górę i latać były zawsze obecne w historii, literaturze czy legendach. Znane z mitologii o Dedalu i Ikarze, jak i te  związane z dokonaniami świetnych polskich pilotów Żwirki i Wigury, którzy zwyciężyli w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych.

Nie zapominamy także o tych najbardziej heroicznych, tych które budują podwaliny tradycji współczesnych Sił Powietrznych, a związane są z okresem II Wojny Światowej. Widzimy to każdego dnia, że jesteście godnymi spadkobiercami swoich poprzedników. Zawsze z odpowiednią estymą potraficie o nich wspominać i czcić ich pamięć.

Podczas swojej służby, wykonywania zadań operacyjnych oraz szkolenia udowadniacie, że jesteście najlepszymi z najlepszych. Życzę wszystkim pilotom, personelowi naziemnemu oraz pracownikom jednostek wojskowych lotnictwta Sił Zbrojnych RP dalszych sukcesów oraz zadowolenia ze służby.


 


ZASTĘPCA DOWÓDCY GENERALNEGO RSZ

gen. dyw. pil. Jan Śliwka
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych