BIP
1. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pamięć o lotnikach
26.08.2016
Święto Lotnictwa to dzień, podczas którego oddajemy należną cześć żołnierzom w stalowych mundurach, którzy swoje życie złożyli w walce o niepodległość Polski oraz tym, którzy zginęli wykonując obowiązki służbowe.


Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach kontynuowania akcji „Żołnierska pamięć” z okazji Święta Lotnictwa delegacje 1. Bazy Lotnictwa Transportowego zapaliły znicze i złożyły wiązanki kwiatów na grobach osób związanych z lotnictwem, którzy ponieśli śmierć podczas wykonywania obowiązków służbowych.
„Żołnierska Pamięć” - program mający na celu kultywowanie i pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę, a także okazanie szacunku tym, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka.
 

 

 

***

W dniu 26 sierpnia 2016 r. ,w imieniu Dowódcy 1. Bazy Lotnictwa Transportowego, delegacja z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Justyny Moniuszko – stewardessy, która zginęła w katastrofie lotniczej w 2010 r. 

 

 

 KLIKNIJ, po więcej zdjęć

 

 
kpt. Anna Żuchowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych